Świąteczne spotkanie w naszej grupie

Najpiękniejsze cytaty o Świętach:

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
(…) Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
Tchnienie wiatru płatkom śniegu.”

Krzysztof Dzikowski, „Jest taki dzień” Czerwone Gitary

„Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.”

Charles Dickens – „Opowieść wigilijna”

I pomyśl, jakie to dziwne,
że Bóg miał lata dziecinne,
matkę, osiołka, Betlejem.

Jan Twardowski

Życie bez marzeń jest jak Święta bez przyjaciół.

Stephen Littleword

Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Cyprian Kamil Norwid

Boże Narodzenie to największe w świecie przyjęcie urodzinowe, na którym są wszyscy ludzie na tej ziemi.

Jostein Gaarder, Tajemnica Bożego Narodzenia

Święta to nie stół i ozdoby, a ludzie z ich uśmiechami i ciepłymi spojrzeniami. Ludzie są w święta najważniejsi.

Sylwia Trojanowska, Wigilijna przystań

Boże Narodzenie jest konieczne. Potrzebujemy co najmniej jednego dnia w roku, aby przypomniał nam, że świat nie kręci się tylko wokół nas.

Eric Sevareid

Matka uczyła ją, że święta są ważne i nie można ich lekceważyć. Trzeba je obchodzić z tymi, których kochasz, bez względu, czy masz ochotę, czy nie. Bo nigdy nie wiadomo, kiedy pozostaną ci tylko wspomnienia.

Luanne Rice, Sklep ‘Pod dziewiątą chmurką’

„Jutro, Panie Boże, jest Boże Narodzenie. Nigdy nie kojarzyłem, że to są Twoje urodziny. […] Teraz, kiedy już jesteśmy kumplami, co chcesz dostać ode mnie na urodziny?”

Éric-Emmanuel Schmitt – „Oskar i pani Róża”

– Zreasumujmy. Barszcz jest. Uszka są. Kutia jest. Kapusta z grzybami jest. Karpia wyjęłaś?
Pod panią Borejko ugięły się nogi.
– Nie! – jęknęła.
– Ale ja wyjąłem – rzekł roztargnionym tonem ojciec Borejko, nie odrywając wzroku od książki. – Zważ, Milu, na ile nieoczekiwanych sposobów przejawia się moja miłość.

Małgorzata Musierowicz, Noelka

W Boże Narodzenie wszystkie drogi prowadzą do domu.

Marjorie Holmes

– Ale… święta się skończyły.
– Och, nie, święta nigdy się nie kończą, jeśli nie chcesz. – Pochyliła się nad ladą i wsparła podbródek na dłoni. – Święta to stan umysłu.

Lauren Myracle, W śnieżną noc

Dzisiaj spotkaliśmy się na warsztatach rodzinnych,  poprzedzonych krótkim występem w wykonaniu dzieci. Wręczyliśmy rodzicom wykonane przez nas upominki- bombki. Na warsztatach wykonaliśmy wspólnie stroiki świąteczne. Po wyjściu rodziców zjedliśmy posiłek przy wspólnym stole i delektowaliśmy się pysznymi babeczkami przygotowanymi przez jedną? z mam. Każdy otrzymał też piernikową bombkę na choinkę. Dziękujemy wszystkim za Wspaniały dzień.

Życzymy Najcudowniejszych Świąt w gronie najbliższych.